Zahrady, závlahy - Puchýř - Liberec

Zahrady, závlahy - Puchýř - Liberec


Zahradní jezírka, jezírka a vodní plochy

Voda jako ozdoba a vrchol zahrady. Díky moderním technologiím dnes už ani malá zahradní jezírka nemusí být pouze zdrojem obtěžujícího zápachu či nepříjemného hmyzu. Vodní plocha dodá Vaší zahradě další rozměr a atmosféru. Zahradní jezírka dokáží uklidnit, ale i vnést dynamiku a pohyb dle Vašich představ. Máte-li prostor a chuť, proč si nedopřát netradiční koupání ve vlastním koupacím jezírku. Opět za použití nejmodernějších technologií a materiálů pro Vás vytvoříme romantickou tůňku nebo mořskou pláž u Vás doma.

  • Ekologická koupací a okrasná zahradní jezírka

Je známou pravdou, že voda ať už v pohybu, nebo jako klidná hladina dodává prostoru další rozměr. I proto stále více majitelů zahrad zřízuje potůček, vodopád či zahradní jezírka. Rozhodnete-li se pro zahradní jezírko, je prvním parametrem velikost vodní hladiny.
S tím souvisí volba technologie nejen vlastní stavby zahradního jezírka, ale i způsobu jeho čištění. Nejmenší zahradní jezírka prodávaná na trhu jako prefabrikáty jsou dány rozměry i tvarem a pro následné výsadby rostlin jsou vytvořeny i osazovací zóny a kapsy. Pro čištění lze využít externích filtrací „bazénového" typu, UV lampy či kombinaci těchto metod.

Větší zahradní jezírka, nebo i jezírka malá, netypizovaných tvarů lze budovat ze dvou typů folií.

  • První variantou je PE folie
    Její výhodou je nižší cena a jednodušší způsob svařování spojů. Nevýhodou je naopak menší roztažnost především při nižších teplotách, nemožnost spojování a oprav za nízkých teplot a celkově nižší životnost folie a odolnost vůči UV záření.
  • Druhou volbou je EPDM kaučuková folie
    Za poněkud vyšší cenu získáte vysoce kvalitní, odolný materiál s vynikající pružností a roztažností i za nízkých teplot. Spojování a opravy jsou prováděny lepením, práce nejsou ovlivněny okolní teplotou. Životnost materiálu je 70 let, běžně poskytovaná záruka se pohybuje kolem 10-ti let s výjimkou mechanického proražení.

U zahradních jezírek s velikostí nad 35 až 40 m2 již lze uvažovat o ekologické metodě čištění. Při této velikosti lze vytvořit dostačující samočisticí zónu na bázi rostlin i přiměřené filtrační vrstvy na dně či vedle jezírka. Jednotlivé systémy se mohou lišit v podílu rostlin a mechanické filtrace dle toho, který z licencovaných systémů realizační firma používá. Výsledkem by však vždy měla být křišťálově čistá voda bez použití chemických prostředků.

Pro jakékoliv informace nás neváhejte kontaktovat.

Nově pro Vás realizujeme i bazény, vířivé vany a infrasauny. Pro více informací navštivte naše nové stránky www.bazeny-biodesign.cz.ext

 

Realizace zahrady v Liberci

Realizace zahrady v Liberci

Realizace zahradního jezírka v Liberci

Realizace zahradního jezírka v Liberci

 

Realizace a výstavba zahradního altánu v Liberci


Realizace a výstavba zahradního altánu v Liberci