Zahrady, závlahy - Puchýř - Liberec

Zahrady, závlahy - Puchýř - Liberec


Zakládání trávniků, travní koberce, údržba trávníku

Aby zeleň plnila Vaše očekávání, musíme o ni dobře pečovat a starat se. To začíná založením či regenerací trávníku a následnou péčí, kterou lze nazvat údržbou. Jakmile to počasí dovolí, je možné se založením, či péčí o trávník začít.

Zakládání trávníků

004jpg.JPG

Důležité je zvážit,jakým způsobem trávník založit. Zda zvolit pro okamžitý efekt, tolik oblíbený travní koberec, či zvolit výsev travní směsí. Ať už zvolíte jakýkoliv způsob, je důležité nejprve terén dobře připravit. To znamená postřik totálním herbicidem, následnou terénní úpravou hnojením a válcováním.

  • Travní koberce

Travní koberec je vhodnou alternativou do míst, kde by hrozilo riziko splavování travního semene. Či chcete mít prostě během pár hodin sytě zelenou travní plochu na Vaší zahradě. Travní koberce dodáváme ve výborném stavu. Bez mechu, plevele či houbových chorob. Možnost pokládky od jara do podzimu. Síla travního koberce je cca 4 cm, což je záruka kvalitního kořenového systému.

  • Výsev travního semene

Nabízíme širokou škálu travních směsí. Okrasné, užitkové, zátěžové, parkové, regenerační, hřišťové atd. Po zhlédnutí místa, typu půdy a její vlhkosti, s přihlédnutím Vašich nároků, zvolíme optimální travní směs. Dle možností zvolíme způsob výsevu malou mechanizací vpravením travního semene do půdy, či mechanickým rozmetadlem, případně ručním výsevem. Při optimálních podmínkách je trávník dostatečně hustý po 4-6 měsících od založení.

  • Následná péče o trávník

Dobrá péče o trávník, je základním předpokladem pro sytě zelený pažit, bez plevelů a houbových chorob. Nabízíme celoroční rozpis postupů prací v péči o trávník. Pro dosažení spokojenosti našich klientů, je celá řada způsobů, jak docílit krásného trávníku, který Vám bude závidět nejeden soused.

Péče o stávající trávník

  • Vertikutace

Vertikutací rozumíme prořezání vrchní vrstvy půdy. Díky tomu trávník lépe přijímá živiny, vláhu a vzduch. Dochází při ní k přesekání travních výběžků, což podporuje tvorbu nových výhonků. Trávník se tak zmlazuje a zahušťuje. Používá se rovněž k odstranění odumřelé trávy, mechu a plevele. Provádí se minimálně dvakrát ročně od jara do podzimu.

  • Aerifikace

Odstraňuje zhutnění půdy na nadměrně používaném trávníku a jílovitém podloží. Zlepší se tak přístup vzduchu ke kořenovému systému travního porostu. Po verifikaci se díry v trávníku zapískují. Provádí se během vegetačního období.

  • Hnojení

Pravidelným kosením odebíráme z půdy živiny, proto by dostatečná a vyvážená výživa měla být nedílnou součástí péče o trávníky. Hnojení významně přispívá k udržení trávníku v optimálním stavu. Na hnojených travnatých plochách dochází k menšímu zaplevelení a růstu mechu, jelikož travní drn neumožní plevelům prosadit se. Na přání klienta rádi uděláme celoroční hnojící plán, dle kterého se pak budeme řídit.

Organické hnojivo

Nemá negativní vliv na životní prostředí. Je vhodný k přihnojování i zátěžových trávníků, protože zabraňuje zhutňování půdy. Působí jako prevence proti sněžné plísni. Trávník není po zimě touto houbou napaden. Neškodí domácím mazlíčkům a nehrozí popálení porostu. I na pískovém podloží lze s organickým hnojivem vypěstovat krásný trávník.

Chemické hnojivo

Používá se krátkodobě či dlouhodobě působící hnojivo. Nejlépe na jaře aplikovat jako startovní dávku krátkodobé hnojivo, které v brzké době oživí travnatou plochu. Pak lze po dohodě s klientem pokračovat buď s krátkodobými, popřípadě dlouhodobými hnojivy. Výsledkem je krásný, sytě zelený travní porost.

Postřik proti plevelům v trávníku

Postřik se provádí selektivním herbicidem. Ten zahubí nežádoucí plevel. Zároveň však neublíží trávníku. Obvykle se provádí u neošetřovaných ploch dvakrát ročně a u ošetřovaných ploch jednou ročně. Vždy je to však velmi individuální .

Pro jakékoliv informace nás neváhejte kontaktovat.

Nově pro Vás realizujeme i bazény, vířivé vany a infrasauny. Pro více informací navštivte naše nové stránky www.bazeny-biodesign.cz.ext

 

Realizace zahrady v Liberci

Realizace zahrady v Liberci

Realizace zahradního jezírka v Liberci

Realizace zahradního jezírka v Liberci

 

Realizace a výstavba zahradního altánu v Liberci


Realizace a výstavba zahradního altánu v Liberci