Zahrady, závlahy - Puchýř - Liberec

Zahrady, závlahy - Puchýř - Liberec


Závlahové systémy, kapková závlaha, mikro závlaha

Moderní závlahový systém je pro Vás a Vaši zahradu skutečným přínosem, protože pravidelnou a efektivní dodávkou zálivky přesně podle potřeby rostlin docílíte nejen zdravějšího vzhledu Vaší zahrady, ale i významného snížení nákladů na spotřebu vody. Závlahu lze načasovat na nejvhodnější okamžik podle potřeby rostlin, což minimalizuje odpar vody a je tak dosaženo nemalých úspor vody - až 2/3 oproti běžnému zalévání. Jednou z hlavních předností automatických závlah je proto rychlá návratnost Vaší investice a zhodnocení Vaší nemovitosti. Vedle toho Vám toto řešení přinese navíc i příjemné klima, které oceníte především v parném létě.


Náš tým Vám zdarma vypracuje projekt optimálního zavlažování pro Vaši zahradu a na jeho základě odborně instaluje profesionální zavlažovací systém
.

Pracujeme výhradně s komponenty renomovaných značek - např. Rain Bird a Hunter, jejichž výrobky se vyznačují vynikající kvalitou. Je tak zaručena dlouhá životnost a bezchybný provoz závlahového systému.
Na přelomu podzimu a zimy je nutné závlahový systém odborně ošetřit. I o to se rádi postaráme.

  • Automatické závlahové systémy

Automatická závlaha představuje úsporu Vaší energie a času. Závlahové systémy pracují plně automaticky bez Vaší asistence, takže zalévání zahrady můžete klidně pustit z hlavy, i když pojedete na delší dovolenou. Závlahový systém sám vyhodnotí v závislosti na intenzitě srážek, kolik vody je ke každé konkrétní zálivce potřeba - máte tak jistotu, že Vaše rostliny a trávník budou vždy optimálně zalité.
Závlaha travnatých ploch je prováděna rotačními nebo rozprašovacími postřikovači, které jsou uloženy ve speciálních pouzdrech pod úrovní terénu -  stejně jako celý potrubní rozvod. Elektromagnetické ventily otevřou přívod vody a postřikovače se pod tlakem vody samy vysunou nad terén a zahájí zálivku. Po jejím ukončení postřikovače opět zmizí v zemi.
Pro zavlažování ploch, které nejsou vhodné pro instalaci klasického závlahového systému s postřikovači (např. úzké pásy trávníku, střešní zahrady, příkré svahy, atd.), nabízíme zavlažovací rohože. Ty se instalují pod zem a díky tomu je ztráta vody výparem až o 70% menší. Tyto plochy se navíc mohou využívat i během zavlažování.

  • Kapková závlaha

K výsadbě je využívána kapková závlaha, která se umisťuje přímo ke kmeni či kořenovému základu, čímž je voda přiváděna přímo k rostlině. Hadice, která vodu přivádí, zůstane samozřejmě zakrytá třeba pod oblázky nebo mulčovací kůrou.

  • Mikro závlaha

K zalévání truhlíku, skalek a skleníků užíváme různých typů mikropostřikovačů, kterými je možno zalévat mlžením, odkapáváním nebo paprskovitě.

Pro jakékoliv informace nás neváhejte kontaktovat.

Nově pro Vás realizujeme i bazény, vířivé vany a infrasauny. Pro více informací navštivte naše nové stránky www.bazeny-biodesign.cz.ext

 

 

Realizace zahrady v Liberci

Realizace zahrady v Liberci

Realizace zahradního jezírka v Liberci

Realizace zahradního jezírka v Liberci

 

Realizace a výstavba zahradního altánu v Liberci


Realizace a výstavba zahradního altánu v Liberci